תאונת עבודה

כולנו שומעים לא מעט על תאונות עבודה שמתרחשות בנסיבות שונות. לעיתים מדובר על תאונת עבודה קלה ולעיתים מדובר על תאונת עבודה קשה יותר, אך מה שבטוח הוא שכל תאונת עבודה באשר היא, צריכה לקבל את ההתייחסות הראויה לה, הן מבחינת העובד והן מבחינת המעסיק.
היות ותאונת עבודה היא מושג מעורפל שלא רבים מבינים אותו לעומק, המדריך שלפניכם יוקדש להבהרת זכויות העובד שנפגע בתאונת עבודה, והדרך הטובה ביותר להשגת פיצויים בעקבות פגיעות שאירעו במסגרת העבודה.

short-form-img
לייעוץ ראשוני השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך 24 שעות:

  מהי תאונת עבודה בראי החוק בישראל?

  מבחינת החוק בישראל, תאונת עבודה היא תאונה שהתרחשה באחד או יותר מהתנאים הבאים:

  1. בדרך אל העבודה.
  2. בדרך חזרה מהעבודה, עם סיומה.
  3. תוך כדי העבודה.
  4. בעקבות העבודה. 

  אנשים רבים טועים לחשוב שתאונת עבודה מוגדרת אך ורק בתוך תאונה שהתרחשה בזמן העבודה ובמקום העבודה, אך כאמור ניתן להבין שזוהי מחשבה שגויה.

  אם כך, האם תאונת עבודה היא כל מה שעלול לקרות לנו בחיים בכל רגע נתון?

  יכול מאוד להיות שחלק מכם חושבים כעת שתאונת עבודה היא כל פגיעה שאדם חווה – בין אם היא מתרחשת בזמן העבודה ובין אם מדובר על פציעה או מחלה שאירעו לו בזמנו החופשי. אולם חשוב לסייג ולומר כי הנחה זו היא שגויה מיסודה.

  אילו פגיעות לא יחשבו כתאונת עבודה?

  תאונה של העובד לא תיחשב בתור תאונת עבודה אם בדרכו אל העבודה או בחזרה ממנה התקיימה הפסקה של ממש, או שבדרכו אל או ממקום העבודה או סטה מדרכיו המקובלות על מנת לעסוק בדברים או בסידורים שאינם קשורים למקום העבודה.

  על חשיבות הפנייה לסיוע משפטי לשם מימוש זכויות לאחר תאונת עבודה

  למותר לציין כי במקרים רבים, מימוש זכויות העובד בעקבות תאונת עבודה, מחייב מעורבות של עורך דין דיני עבודה ואף הגשת תביעה לבית הדין לענייני עבודה, כפי שיוסבר בהמשך.

  על ידי ליווי וייצוג מטעם עורך דין דיני עבודה, יכול העובד לפשט את הליך מימוש הזכויות מול המוסד לביטוח לאומי, מול חברות הביטוח ומול המעסיק, ולהגיע לכדי הבנה לגבי האם התאונה שהתקיימה אכן תוכל להיחשב בתור תאונת עבודה המזכה בפיצוי כספי ו / או זכויות רפואיות, או שלא.

  יתרונות נוספים של עורך דין דיני עבודה בהקשר של תאונת עבודה

  במקרים שבהם העובד צריך לתבוע את המעסיק בגין תאונת עבודה, ולפתוח בהליך משפטי כנגדו – ייצוג וליוי מטעם עורך דין דיני עבודה הוא הרעיון הטוב ביותר שיש. עורך דין דיני עבודה יכול לשקלל את כל הנתונים שאותם מציג העובד, לאסוף את כל הראיות וההוכחות הרלוונטיות, ולייצב את התביעה בתור תביעה איתנה ומוצקה.

  באופן הזה, יוכל עורך דין דיני עבודה לייצג את העובד אל מול שופטי בית המשפט, במטרה לקבל את כלל הפיצויים המגיעים לו. כמו כן, עורך דין דיני עבודה יוכל להשתמש בניסיונו ובידע המקצועי שלו, על מנת לנווט את ההליך המשפטי בצורה מקצועית, ולהוביל לכדי קבלת פיצויים גבוהים ככל הניתן.

  נפגעתם בתאונת עבודה? אל תוותרו על הזכויות המגיעות לכם!

  חרף העובדה שעובד שנפגע במסגרת תאונת עבודה, עשוי להימצא בעמדה לא נוחה אל מול המעסיק שלו, מומלץ שלא להתייחס לכך כשיקול אשר מצדיק ויתור על הזכויות המגיעות לכם כנפגעי תאונות עבודה. פגיעת עבודה תזכה את נפגע העבודה בפיצוי כספי הן מטעם המוסד לביטוח לאומי והן מטעם המעסיק, ולכן חשוב לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי בשלב מוקדם ככל האפשר, על מנת למצות את כלל הזכויות המגיעות לנפגע.

   

   

  לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו
  phone-icon052-860-3226 ⁩

   או השאירו פרטים ונחזור אליכם
   תוך 24 שעות:

   מאמרים מומלצים
   ייעוץ בוואטסאפ