דיני עובדים דמי הבראה

דמי הבראה

כאשר אנחנו מתחילים לעבוד במקום עבודה מסוים, תחת יחסים של עובד-מעביד, אנחנו נהנים מכל מיני זכויות שונות שבאות לידי ביטוי הן בתנאי העבודה שלנו בפועל, והן בשכר שאותו אנחנו מקבלים בסוף כל חודש. כחלק מהזכויות האלו, נמצאת גם הזכות לקבלת דמי הבראה, שאותה חייב כל עובד לקבל מרגע שהשלים את שנת עבודתו הראשונה במקום העבודה. ברגע שלא מתקבלים דמי הבראה שכאלו, עורך דין דיני עבודה הוא איש מקצוע שכדאי בהחלט לשלב בתמונה.

short-form-img
לייעוץ ראשוני השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך 24 שעות:

  מהם דמי הבראה?

  ממש כשם שזכותו של עובד לנצל ימי חופשה או לקבל תשלום עבור ימי מחלה, כך גם קיימת עבורו הזכות לקבלת דמי הבראה. ברגע שעובד מסוים עובד במקום העבודה שלו במשך שנה אחת ומעלה, הוא זכאי לקבלת דמי הבראה. דמי ההבראה הם תשלום שמשולם לעובד באמצעות תלוש השכר שלו, ומאותו הרגע שבו הוא קיבל אותם בפעם הראשונה – הוא יקבל אותם כל שנת עבודה נוספת שבה הוא יעבוד במקום.

  כיצד מחושבים דמי הבראה?

  דמי הבראה עומדים בדרך כלל על בין כמה מאות שקלים לבין כמה אלפי שקלים בשנה, והם מחושבים בהתאם לנוסחאות שקשורות בוותק של העובד במקום, ובסוג המגזר שבו הוא עובד. במגזר הפרטי מדובר היום על תעריף יומי שעומד על 378 ש"ח, לעומת המגזר הציבורי שם התעריף היומי עומד על 429 ש"ח.

  דמי הבראה – חובה או לא חובה?

  דמי הבראה הם זכות שעל המעסיק לוודא שמתממשת במלואה. במקרים שבהם מעסיק מסוים אינו מפריש דמי הבראה לעובד שעומד בכלל התנאים שמעניקים לו את הזכות לקבל אותם, אותו עובד רשאי לפנות לעורך דין דיני עבודה, על מנת לפתוח בהליך משפטי כנגד המעסיק שלו. כמו כן, עובד אינו רשאי לסרב לקבלת דמי הבראה, או לקבל חלקים מסויימים מהם – אלא הוא צריך לקבל אותם במלואם.

  כיצד עורך דין דיני עבודה יכול לעזור במימוש הזכות לדמי הבראה?

  כשמדברים על הליכים משפטיים שמתקיימים בין כתלי בית המשפט, מדברים על הליכים שאורכים זמן רב, ובהם כל אחד מן הצדדים מציג את טענותיו השונות בנושא הדיון. ברגע שעורך דין דיני עבודה נמצא בתמונה, ההליך המשפטי יכול להיות הרבה יותר מהיר, ממוקד ומקצועי. 

  עורך דין דיני עבודה מלווה ברוב המקרים הן את הצד התובע והן את הצד הנתבע, ולכן חשוב להיערך מראש להליך משפטי שיכול לקחת זמן רב, ולגבות לא מעט כוחות נפשיים משני הצדדים. בכל מקרה, הסיוע מטעם עורך דין דיני עבודה יכול להוביל לכך שבתום ההליך המשפטי, תוכל לקבל תוצאה משביעת רצון שתגיע בדמות תשלום דמי הבראה המגיעים לך.

  מעסיקים? גם אתם רשאים להתייעץ עם עורך דין דיני עבודה בנושא דמי הבראה

  עורך דין דיני עבודה יכול, כאמור, לסייע לשני הצדדים באופן מלא. ממש כשם שעורך דין דיני עבודה יכול להוכיח את אי תשלומי דמי הבראה לעובד, כך עורך דין דיני עבודה יוכל להוכיח אחרת, ולזכות את המעסיק שנתבע. בכל מקרה, לא מומלץ לוותר על עורך דין דיני עבודה בשום שלב.

  בשורה התחתונה

  אם אתם מעסיקים, כדאי מאוד שעורך דין דיני עבודה ילווה אתכם לאורך כל שנות הפעילות שלכם, גם ללא שום הליך משפטי העומד בקנה. ברגע שעורך דין דיני עבודה יהיה לצידכם וילווה אתכם בשוטף, תוכלו לדעת בדיוק אילו זכויות עליכם למלא מול העובדים שלכם, ואילו חובות הם אמורים למלא כלפיכם, ולא תצטרכו להגיע לכלל הליכים משפטיים בנושאים כאלו ואחרים.

  לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו
  phone-icon052-860-3226 ⁩

   או השאירו פרטים ונחזור אליכם
   תוך 24 שעות:

   מאמרים מומלצים
   ייעוץ בוואטסאפ