חישוב פיצויים

במקרים שבהם יחסי עובד ומעביד מגיעים לסיומם בגין פיטורין או בגין התפטרות, חשוב לדעת כיצד לבצע חישוב פיצויים, כדי שתוכלו לקבל את כל מה שמגיע לכם. במידת הצורך, ניתן לקבל הכוונה משפטית מקצועית של עורך דין דיני עבודה, שיוכל לסייע לכם במיצויי זכויותיכם בהקשר לחישוב הפיצויים המגיעים לכם על פי חוק, בסיום יחסי ההעסקה.

short-form-img
לייעוץ ראשוני השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך 24 שעות:

  הידעתם? פיצויי פיטורין הם זכות בסיסית של מרבית העובדים במשק הישראלי

  בין אם אתם עובדים במקום העבודה שלכם במשך שנים ארוכות, ובין אם רק במשך חודשים ספורים, חשוב שתדעו שקיימים מגוון חוקים החלים עליכם, גם כאלו שבאים להגן עליכם ולהעניק לכם זכויות, וגם כאלו שמגדירים את החובות שלכם במקום העבודה. הזכות לקבלת פיצויי פיטורין נתונה למרבית העובדים במשק הישראלי בהינתן מספר תנאי סף.

  כלל עובד שמפוטר זכאי לתשלום פיצויים.

  לעומת זאת עובד שמתפטר אינו זכאי לפיצויים, אלא בנסיבות שמנויות בחוק פיצויי פיטורים.

   חישוב פיצויים – מתי הוא עולה על הפרק?

  כאשר מסתיימים יחסי ההעסקה שבין העובד למעביד, עולים על הפרק כל מיני דברים כדי שהיחסים ביניהם יוכלו להסתיים כהלכה. בין היתר, חישוב פיצויים הוא אחד הדברים הבולטים שיש להתעסק בהם, על מנת שהעובד יוכל לקבל את מלוא הפיצויים המגיעים לו, במידה והם אכן מגיעים לו. 

  חישוב פיצויים הוא אחד מהנקודות שיובילו לסיום היחסים בצורה טובה וחוקית, כך ששני הצדדים יוכלו להמשיך לדרכם בשלום.

  מהם הפרמטרים שעל בסיסם מתבצע חישוב פיצויים?

  חישוב פיצויים הוא נוסחה שלוקחת בחשבון כל מיני גורמים שמשתנים בין עובד לעובד ובין מקום עבודה למקום עבודה. כחלק מחישוב פיצויים, נלקחים בחשבון פרמטרים כמו תקופת העבודה של העובד במקום העבודה, גובה הצבירות בקופה, גובה השכר שלו, הרכב המשרה שלו – באם היה קבוע לאורך כל השנים או השתנה עם השנים ועוד. 

  בסופו של דבר, בתום חישוב פיצויים, מתקבלת תוצאה שאמורה לשקף את סך הנתונים הללו גם יחד, כל זאת כחלק מחוק פיצויי פיטורין.

  היתרונות בייצוג של עורך דין דיני עבודה בנושא חישוב פיצויים

  ברגע שמתקיימים חילוקי דעות בין העובד לבין המעסיק, בין אם בנושאים של פיטורין, הלנת שכר או מחלוקות אחרות, ניתן לגשר על המחלוקות הללו או באמצעות משא ומתן, או באמצעות הליכים משפטיים שמתקיימים בין כתלי בית המשפט. 

  מדובר כאן, כמובן, על מקרים חריפים, שבית המשפט הוא זה שיכול להכריע בעניינם. ברגע שעובד נחוש לצאת לדרך כנגד מעסיקו, והוא מצויד במגוון הראיות, ההוכחות והמסמכים הרלוונטים על מנת להוכיח את טענותיו, רצוי שיקבל ליווי מעורך דין דיני עבודה שיוכל לסייע לו בדרך. 

  זקוקים לסיוע משפטי מקצועי בנושא חישוב פיצויים? פנו לעורך דין דיני עבודה 

  הן במסגרת ההליך המשפטי והן מחוצה לה, הסיוע מטעם עורך דין דיני עבודה הוא יעיל וטוב. בהקשר של חישוב פיצויים, עורך דין דיני עבודה יוכל לשקלל את כל הנתונים האישיים של העובד, ולהגיע לסכום הפיצויים המדויק שאותו יידרש המעסיק לשלם לעובד בהתאם לחוק.

   

  לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו
  phone-icon052-860-3226 ⁩

   או השאירו פרטים ונחזור אליכם
   תוך 24 שעות:

   מאמרים מומלצים
   ייעוץ בוואטסאפ