פיטורים או התפטרות

החלטת החברה כי המשך העסקת המנכ"ל יעשה בכפוף לכך שלא יופיע במשרד, לא ייצג את החברה ולא ישוחח עם עובדי החברה, למעט עם המנכ"ל, וזאת עד לקבלת החלטה אחרת, וכן העדר קבלה החלטה אחרת והותרת המנכ"ל על "בלימה" –  מהווים הלכה ולמעשה פיטורים. לחילופין, בנסיבות אלו המנכ"ל זכאי לתשלום פיצויים בדין מפוטר.

בישיבת הדירקטוריון של החברה הוחלט כי המשך העסקת המשיב יעשה בכפוף לכך שלא יופיע במשרד, לא ייצג את החברה ולא ישוחח עם עובדי החברה, למעט עם המנכ"ל, וזאת עד לקבלת החלטה אחרת.

אולם, החלטה אחרת של הדירקטוריון בנוגע ל"מצב הבינים" שנוצר לא התקבלה וכפועל יוצא נותר המשיב תלוי על בלימה, כאשר מה שעשו הצדדים הוא לנהל משא ומתן על תנאי סיום העבודה, ולא על חזרה לביצוע העבודה. רק חוסר ההסכמה על תנאי הניתוק הפורמלי מנע את תרגום סיום העבודה למעשה לשפת ההלכה.

בנסיבות אלה, כאשר החברה לא פועלת לקבל החלטה בנוגע ל"מצב הביניים" ומותירה את המשיב ב"אוויר" יש לראות בכך משום פיטוריו למעשה (בהתנהגות), גם אם לא להלכה.

ודוק, גם אם אין באמור משום פיטורים, הרי שבנסיבות המיוחדות של מקרה זה זכאי המשיב כי סיום יחסי העבודה עם החברה יראה ככזה שנעשה מחמת נסיבות ביחסי העבודה שדינן כדין פיטורים.

שהרי" החזקת" עובד במצב של קבלת שכר מבלי לאפשר לו לעבוד בלי מגבלת זמן מצדיקה בנסיבות העניין את ההתפטרות בדין מפוטר.

עע (ארצי) 63864-06-16 קונספט שיווק מוצרי אופנה (1995) בע"מ נ' גדעון גולדפינגר ניתן על ידי לאה גליקסמן, רועי פוליאק, אילן איטח, נ.צ.: ח' שחר, ד' קמפלר; ביום 16.1.19.סגור לתגובות.

לראש העמוד