לאתר מנויים
ייעוץ ראשוני
העסקת עובד שטחים
Avatar
vakrat
29 יוני 2014

דו"ח שירות התעסוקה משקף את היקף העבודה ואת תעריף השכר ששולם לתובע, תושב הרשות הפלסטינאית, בפועל בכל תקופת העסקתו ולפיכך נדחתה תביעתו לתשלום הפרשי שכר בטענה לדיווח שגוי לשירות התעסוקה.

עובד זמני, עובדים זמניים, עובדי שטחיםאשר לתעריף שכרו היומי של התובע, ביה"ד קבע כי התובע השתכר שכר כפי המדווח ללשכת התעסוקה. ביה"ד ציין, בהקשר זה, בין היתר, כי ככלל, יש לראות בדיווח לשירות התעסוקה על העסקת עובד תושב הרשות הפלסטינאית בישראל, כמשקף את מציאות העסקת העובד וכי התובע לא הוכיח כי דיווחי הנתבעת היו שגויים. בנוסף, גובה השכר המופיע בתלושי השכר תואם את גובה השכר המופיע בדוח ריכוז הנתונים. חזקה היא כי תלושי השכר מהווים ראיה לכאורה לאמיתות תכנם, ועל המבקש לסתור את תוכנם, מוטל נטל הראייה.

התובע לא הוכיח כי גובה השכר, כמופיע בתלושי השכר, שגוי. אשר להיקף משרתו של התובע, טענת התובע לפיה עבד בהיקף משרה גבוה מהמדווח נדחתה בהעדר הוכחה. דוח שירות התעסוקה משקף את מספר ימי העבודה שעבד התובע בפועל וממנו עולה כי התובע הועסק כעובד יומי בכחצי משרה. נוכח הקביעה כי דו"ח שירות התעסוקה משקף את היקף העבודה ואת תעריף השכר, נדחו טענות התובע בדבר הפרשות בחסר לקרן הפנסיה.

נקבע, בין היתר, כי התובע זכאי לדמי כלכלה, שכן הזכות לכלכלה הינה זכות שעל המעביד לשלם ישירות לעובד ומהווה החזר הוצאות. הנתבעת לא הוכיחה כי סיפקה לתובע כלכלה בעין.

סע (ת"א) 60706-01-13 סלאמה מצבאח נ' מ. גדולים בע"מ, ניתן דפנה חסון זכריה, ביום  1.6.14.

    לייעוץ ראשוני השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך 24 שעות
      phone חייגו עכשיו login כניסת מנויים envelope ייעוץ ראשוני