לאתר מנויים
ייעוץ ראשוני
השבועון של וקרט – עדכון ליום 10.10.20
משה וקרט
משה וקרט, עו”ד דיני עבודה
10 אוקטובר 2020

תשלום בעבור ימי מחלה לעובדים המצויים בבידוד

ביום 30.9.2020 נחתם מתווה מוסכם בין משרד האוצר, ההסתדרות ונשיאות המעסיקים והעסקים בישראל לגבי אופן התשלום בעבור ימי הבידוד. לפרyים נוספים לחצו – כאן.

שימו לב שביום 1.10.2020 בג"צ קיבל את הבקשה להארכת השהיית ביטול תעודת המחלה הגורפת עד ליום 28.10.2020. לפיכך, עד למועד זה על המעסיקים לשלם דמי מחלה לעובדים הנדרשים להימצא בבידוד.

פסיקות של בית  הדין הארצי

ביטול פיטורים »

הוצא צו זמני המורה על הקפאת פיטורי המבקשת, אחות מעשית במקצועה שהועסקה כאחות בריאות הציבור במתן שירותי בריאות לתלמידים, וזאת עד למתן פסק דין בהליך העיקרי, על יסוד סיכויי התביעה העיקרית ומאזן הנוחות, והורה על השבת המבקשת לעבודתה הרגילה

 

הסכם היפרדות »

ניתן תוקף להסכם היפרדות בין עובד (ספר) שהיה גם בעל מניות בחברה (50%) ודירקטור שלה במסגרתו נכרכו העברת המניות ומחילה על חובות וסיום יחסי העבודה באותו הסכם, הגם שהסכם ההיפרדות אינו עומד בתנאים שנקבעו בפסיקה למתן תוקף לכתב ויתור וסילוק, וזאת לאחר שנמצא שמעמדו של העובד כעובד וכמנהל בפועל של החברה אינו מנותק ממעמדו כבעלים של החברה ויש לראות את ההסכם כעסקת חבילה כוללת.

פגיעה בהתארגנות »

נדחתה בקשה למתן צווים כנגד פגיעה נטענת בהתארגנות הראשונית במשיבה, זאת במסווה של פיטורי צמצום, הנובעים כביכול ממשבר התפשטות נגיף הקורונה, מן הטעם כי מקום בו מדובר בוועד פעולה בו חברים 10 עובדים (שהם כ-10% מעובדי המשיבה) לא ניתן לקבוע למפרע ובאופן גורף כי זימונו של אחד מהם לשימוע מהווה בהכרח פגיעה בהתארגנות.

פסיקות של בית הדין האזורי

העברה יזומה של מורה »

פגמים בהעברת התובעת מתפקידה לתפקיד אחר, כולל פגיעה בזכות הטיעון, הביאו לפסיקת פיצוי בסך של 70,000 ₪ לטובת העובדת. מנגד, לא ניתן לעובד סעד האכיפה.

 

 

שילוב אדם עם מוגבלות בעת קבלה לעבודה »

משמעסיק מראיין אדם בעל מוגבלות, מן הראוי שיחשוב מיוזמתו ובאופן סביר על שילובו בעבודה וביצוע התאמות, גם אם לא נדרש לכך על ידי העובד.

 

    לייעוץ ראשוני השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך 24 שעות
      phone חייגו עכשיו login כניסת מנויים envelope ייעוץ ראשוני